İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT /

Aynur Uluğtekin

Kuzey Marmara Otoyolu / Genel Müdür

1949 yılında Yozgat’ta dünyaya gelen Aynur Uluğtekin, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1971 yılında mezun oldu. Kariyerine Karayolları Genel Müdürlüğü’nde başlayan Uluğtekin, İzmir Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’nde şantiye şefi ve kontrol şefi gibi çeşitli kademelerde yaklaşık 10 yıl görev yaptı.

Ulaşım projelerinde Türkiye’nin en genç kadın şantiye şeflerinden biri olma başarısı gösteren Uluğtekin, 1979 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Asfalt İşleri Yol Kanal Bakım Müdürü göreve başlamasının ardından sırasıyla; Başkan Koordinatörü ve Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

1984-1988 yılları arasında Göçay A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini icra eden Uluğtekin, Türkiye’nin birçok bölgesindeki kamu projelerinde hayata geçirilen otoyol, köprü ve sanat yapılarının yapımında etkin görev aldı.

1988 yılında AGE İnşaat ve Günday İnşaat firmalarında kurucu ortak olarak 7 yıl boyunca çeşitli köprü ve otoyol projelerinin müteahhitliğini gerçekleştiren Aynur Uluğtekin, 1999 yılında Kolin İnşaat’ta Koordinatör ve Murtezaoğlu İnşaat şirketinde ise Genel Müdür olarak yurt içi ve yurt dışındaki otoyol projelerinden sorumlu oldu.

2003- 2010 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSKİ Genel Müdürlüğü’ne Genel Danışman olarak hizmet verdi. Görevi süresince İstanbul genelindeki derelerin ıslah çalışmaları ve arıtma tesisi yapımı faaliyetlerine önemli katkılar sundu.

2011 yılında Kalyon İnşaat’ta Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Uluğtekin, 2018 yılında ise Türkiye’nin en büyük akıllı otoyol projesi olan Kuzey Marmara Otoyolu’na Genel Müdür olarak atandı. Halen Kuzey Marmara Otoyolu Genel Müdürü görevini başarıyla sürdüren Aynur Uluğtekin, evli ve 2 çocuk annesidir.