İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT /

Burcu Ağma

Founder - BBA Consulting

Burcu Ağma, 2015’den beri Amerika’da Verizon Wireless, Samsung, HP, Toyota gibi Fortune 500 markaların üst düzey yöneticilerine dijital data analizi ile müşteriyi anlamak ve edinilen bilgileri performans ve gelire çevirmek üzerine stratejik danışmanlık vermektedir. 2022 yılının başında BBA Strategic Brand Consulting şirketini kurarak, Amerika’daki müşteri portföyüne Avrupa’dan da globalde ivme kazanmak isteyen start-up kurucularını eklemiştir.

Sektörde Publicis Group adına kurguladığı yapay-zeka bazlı algoritmalarla ve Northwestern Üniversitesi ile ortak oluşturduğu Intent Lab araştırma ünitesi ile bilinen Ağma, 2019 yılında Microsoft Advertising tarafından Amerika’da “Yılın Yöneticisi” seçilmiştir. Data-bazlı pazarlama deneyiminin yanı sıra yakın zamanda bir mental sağlık uygulamasının globalde stratejik pazarlamasını yöneten Ağma, Japonya, Brezilya, Rusya gibi farklı pazarlarda 360 derece kreatif reklam kampanyaları yönetmiştir.

CES, Adweek, Cannes Lions, Vivatech gibi sektörün önde gelen konferanslarına konuşmacı olarak katılan Burcu Ağma, dijital pazarlama dünyasında başarılı olmanın bilimsel ve analitik yöntemlerini sektörle paylaşmaktadır.

Northwestern Üniversitesi’nde Integrated Marketing Communications üzerine yüksek lisans yapan Burcu Ağma, Northwestern Kellogg’da da Media Management üzerine yan dal yapmıştır.