İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT /

Cavit Yantaç

Customer Success Lead - Microsoft

Microsoft Türkiye Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Cavit Yantaç, 18 senedir Microsoft bünyesinde çeşitli görevler üstlendi. Cavit Yantaç, Microsoft’ta son üstlendiği görev bünyesinde son dört senedir Microsoft’un küresel “Ticari Mühendislik” ekibinde, dünya çapındaki büyük kamu kurumlarından sorumlu Teknik Program Yönetimi Direktörü olarak çalışmaktaydı. İstanbul bazlı çalışarak, Avustralya’dan İngiltere’ye kadar geniş bir coğrafyada yapay zeka, makina öğrenimi, büyük veri, kurumlar arası güvenli veri paylaşımı gibi alanlarda yenilikçi projeler geliştiren bir ekibi yöneten Cavit Yantaç, bu rolden önce 11 sene Microsoft Türkiye bünyesinde görev aldı. 2006 yılında Teknoloji Çözüm Uzmanlığı göreviyle başlayarak, 2009 yılında Çözüm Satış Ekibi Yöneticiliğini üstlendi.

 

Microsoft’un kurumsal çözümlerinin Türkiye çapındaki kurumlara satışını yapan ekibi yöneten Cavit Yantaç, Microsoft Türkiye bünyesindeki en son görevinde Yazılım Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı rolü ile, uygulama geliştiriciler, öğrenciler, eğitim kurumları ve girişimcilerin bulut bilişim, nesnelerin interneti, büyük veri, yapay zeka ve makina öğrenimi gibi konularda Microsoft teknolojilerinikullanmalarını destekledi.

DigitalAge dergisi tarafından 2016 Eylül’de Türkiye’nin En Etkili 100 teknoloji liderinden biri olarak seçilen Cavit Yantaç, Microsoft bünyesinde çeşitli ödüller aldı ve bu dönem içinde Türkiye, İngiltere ve ABD’de çeşitli startup’ların danışma kurullarında yeraldı.

Microsoft’a katılmadan önce Nexum Boğaziçi firmasında danışmanlık ve yöneticilik yaptı. University of Georgia’dan MBA ve Boğaziçi Üniversitesi’den İşletme Bölümleri mezunu olan Cavit Yantaç, aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA Programı’nda ve Bilgi Üniversitesi Bilişim Hukuku Enstitüsü’nde Yüksek Lisans dersleri vermektedir.