İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT /

Esra Şengülen Ünsür

Artı İletişim Yönetimi | Managing Partner

Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Farklı alanlarda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarında görev aldıktan sonra 2000 yılında halkla ilişkiler sektöründe çalışmaya başladı. 2004 yılında kurulan ve ulusal ve uluslararası pek çok markaya iletişim danışmanlığı hizmeti veren Artı İletişim Yönetimi’nin yönetici ortaklarındandır.

2011 yılında Türkiye’nin ilk nöropazarlama şirketi ThinkNeuro’nun kurucuları arasında yer aldı. Farklı sektörlerden pek çok marka için reklam, marka görselliği, ambalaj, web ve mağaza tasarımı gibi konularda bireylerin bilinç dışı verilerini analiz eden Thinkneuro ekibiyle birlikte Türkiye’nin ilk “nöro itibar” endeksini hazırladı.

Reklam sektörünün etik reklamcılık hedefiyle kurduğu öz denetim kurumu olan Reklam Özdenetim Kurulu’nun (RÖK) 2018 yılından bu yana üyesidir. Teknolojide Kadın Derneği (WTech) kurucu üyelerinden olan Ünsür, Derneğin Etik Komite üyesidir. Nisan 2020’den bu yana T24 adlı haber sitesinde iletişim genel başlığı altında güncel konuları uzmanlığıyla değerlendirdiği köşe yazıları yazıyor.