İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT /

Işıl Arıdağ

ÜNİTE Edelman / CEO

1960 yılında İstanbul’da doğan Işıl Arıdağ, 1978’te Robert Kolej’den mezun olmuştur. Yüksek öğrenimini 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Psikoloji dalında lisansüstü programa katılmıştır.

Reklam ve halkla ilişkiler alanlarında profesyonel görevlerini takiben, 1998 yılında ÜNİTE’nin kurucu ortağı olmuştur. Stratejik iletişim danışmanlığı kapsamında itibar yönetimi, pazarlama iletişimi ve kriz yönetimi alanlarında içerik üretimi, paydaş ilişkileri, medya ilişkileri, sosyal medya yönetimi, reklam, dijital iletişim ve etkinlik yönetimi dahil bütünleşik iletişim hizmeti sunan ve 2016 yılından beri dünyanın lider iletişim grubu Edelman’ın Türkiye’deki münhasır temsilcisi olan ÜNİTE Edelman’ın Yürütme Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır.

2002-2006 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yarı zamanlı öğretim üyeliği görevini yürütmüştür. 2015-2016 döneminde İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği-İDA’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak iletişim sektörünü temsil etmiştir.  Sürekli öğrenmeyi ve paylaştıkça gelişmeyi benimseyen Işıl Arıdağ, konuk konuşmacı olarak birçok konferansa katılmakta, kurum ve markaların danışma kurullarında aktif rol almakta, iletişim ve kriz yönetimi eğitimleri vermektedir.

Işıl Arıdağ, Türkiye’nin ekonomik ve toplumsal kalkınması amacıyla sürdürülebilir iş yönetimi kapsamında kadınların güçlenmesi ve genç eğitimi konularına odaklanmayı kurumsal ve bireysel misyon olarak görmektedir.  ‘Güven’ iş ve sosyal hayatında savunduğu temel erdemdir.