İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT /

Orkun Ozocak

Psikoterapist

İngiltere Keele Üniversitesi’nde Felsefe ve Psikoloji bölümlerinde çift ana dal yaparak mezun olan Orkun Özocak, lisans teziyle Avrupa Psikoloji Öğrencileri Federasyonu tarafından araştırma dalında Avrupa ikinciliği ödülünü kazandı. Eğitimine Avustralya’da, Deakin Üniversitesi’nde yüksek lisans yaparak ve Türkiye’de İstanbul Okan Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında uzmanlık eğitimi alarak devam etti.

Sağlık sektöründeki pratiğine İngiltere’deki North Staffordshire Üniversite Hastanesi’nde başladı ve mesleki yaşamı boyunca farklı ülkelerde bulunarak, hastaneler, belediyeler, mental sağlık kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinde çeşitli sorumluluklar üstlendi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji bölümünde misafir öğretim görevlisi olarak dersler verdi ve kendi kliniğinde yetişkinlere bireysel ve çift terapileri yürüttü. Ayrıca, Google, Unilever, Mapfre gibi pek çok global şirkete psikolojik danışmanlık ve eğitim hizmetleri sağladı.

Halen Britanya Psikologlar Cemiyeti ve Avustralya Psikologlar Derneği’nin akredite üyesi olarak, Türkiye, Amerika ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın her yerine Türkçe ve İngilizce psikoterapi seansları gerçekleştiriyor. Kaygı, depresyon, yas, travma, aile ve ilişki sorunları gibi çeşitli konularda psikanalitik ve davranışçı terapi metotlarını birleştiren entegratif bir yaklaşım benimsiyor. Ayrıca, üniversite ve kurumsal şirketlere yönelik eğitim ve seminerler düzenliyor, yurt içi ve dışında kongre, sempozyum ve konferanslarda konuşmacı olarak yer alıyor.