İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT /

Selen Yorgun Tavit

Founder of URBAN Care

SELEN KOZMETİK CEO’su ve URBAN Care marka kurucusu Selen YORGUN TAVİT, 1988 yılında İstanbul’da doğdu. Akademisyen bir anne babanın kızı olan TAVİT, FMV Işık Okulları’nda ilk, orta ve liste eğitiminin ardından Koç Üniversitesinde ‘Ekonomi’ eğitimi, sonrasında ise Kanada’da Toronto Üniversitesi’nde eğitim aldı.

Kozmetik sektöründe yenilikçi kişisel bakım ürünlerini Türk tüketicisiyle buluşturma fikri ile yola çıkan Selen YORGUN TAVİT,  2013 yılında URBAN Care markasını yarattı. URBAN Care, kişisel bakımına özen gösteren şehirli kadının yoğun yaşam içerisinde kullanabileceği pratik ve etkili, doğaya, hayvana saygılı ürünler sunan, vegan bir saç bakım markasıdır.

URBAN Care, kısa sürede yerli bir marka olarak, global devlerle kişisel bakım marketlerinin satış sıralamasında yarışır hale geldi. Başta Watsons, Gratis, Rossman ve Eve gibi  zincir kozmetik mağazalar olmak üzere kozmetik ürün satan perakende satış noktalarında tüketicilerle buluşan URBAN Care ürünleri, yılın en iyi şampuanı, yılın en iyi ürünü gibi tüketici oylamalarıyla belirlenen birçok kategoride ödüle layık görüldü.URBAN Care, bugün 20’yi aşkın ülkeye ihracat yapıyor.