İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT /

Utku Kuşçu

Scope Digital | Ajans Başkanı

1985 yılında Antalya’da doğdu, 2003 Yılında Antalya Koleji Fen Lisesi’ni ve 2008 yılında Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisli’ğini bitirdi. Mezun olduktan sonra telekomünikasyon alanında Orga GmBH’da yazılım uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2011 yılında Scope’un kurucu ortağı oldu.

Bir çok farklı disiplinde yazılım projelerinin geliştirmesinde yer alarak 2011 yılından beri global ve yerli pek çok markanın dijital pazarlama yolculuğuna yön veriyor. Dijital pazarlama konusunda etkinliklere katılmakta, kurum ve markalara seminer vermektedir.

Scope Labs markası ile, yenilikçi teknolojilerin dijital projelere adaptasyonu konusunda ve özellikle sağlık sektöründe kullanıcılarak dijital ürünlerin geliştirilmesinde çalışmalar sürdürmektedir. Özellikle sağlık alanında geliştirilen ürünler, şu ana kadar 40 farklı ülkede hastaların hayatını kolaylaştırmak amacıyla kullanılmaktadır.

Markalarıyla geliştirilen bir çok dijital projeye ek olarak, dating app ve fantezi futbol alanlarında danışmanlığını yaptığı yatırımları bulunmaktadır. Değerli Scope ekibiyle birlikte her sene onlarca proje ile yerli ve global markalara yenilikçi çizgisi ile hizmet vermeye devam etmektedir.