İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT / İSTANBUL MARKETING SUMMIT /

Yiğit Arslan

Yönetici Ortağı - Twozero Ventures

Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Bentley University İşletme ve Finans yüksek lisans derecesi sahibi olan Yiğit Arslan yüksek lisans eğitimi sırasında ABD’de başladığı finans kariyerinde kurumsal finansman, özel sermaye yatırımları ve yatırım fonu yönetimi gibi farklı alanlarda tecrübe sahibi olma şansını yakalamıştır.

Amerika’da teknoloji ve sağlık sektörlerine yatırım yapan Brook Ventures girişim sermayesi fonunun yönetiminde görev almıştır. Telekom, medya ve teknoloji sektörlerinde birçok orta ölçekli şirkete kurumsal finansman danışmanlığı verirken aynı zamanda yatırımcı olmuş ve başarılı çıkışlar gerçekleştirmiştir.

Arslan, 2008 yılından bugüne sırasıyla İş Yatırım, Rhea Portföy, Azimut Portföy ve İstanbul Portföy’de büyüklükleri 50 Milyon Dolar ile 1 Milyar Dolar arasında değişen, Türkiye ve yurtdışında kurulu yatırım fonlarını başarıyla yönetmiştir.

Istanbul Portföy Yönetimi A.Ş’de alternatif varlık sınıfları direktörü olarak görev yapan Arslan aynı zamanda TechOne Venture Capital, twozero Ventures, Logo Ventures girişim sermayesi fonlarında kurucu ve yönetici ortak olarak görev yapmaktadır.